Hakkımızda

Kaya-Pen 1977’de babamız Sayın Merhum “Sami KAYA” tarafından cam sektöründe üretim yapmak için Sinop’ta kurulmuştur. 1993’te ise kendini yenileyerek PVC Kapı ve Pencere sektörüne geçiş yapıp PVC Kapı ve Pencere sistemleri üretimine başlamıştır. Sinop OSB’de 15.650 m2’lik kapalı, 22.000 m2’lik toplam alan üzerinde faaliyet gösteren Kaya-Pen, 1997’de üretim ağına PVC Kapı ve Pencere aksesuarlarını eklemiştir. Sadece 30 personel ile faaliyete başlayan Kaya-Pen, şimdi 300’ü aşkın personeliyle Kapı ve Pencere aksesuarları sektöründe lider üreticilerden biri olarak ticari serüvenine devam ediyor.

Genel politika olarak kalite anlayışından ödün vermeyen, her aşamada edindiği bilgi ve deneyimin üstüne katan firmamız yeni ürünler tasarlayarak 2002 yılında Alüminyum Kapı ve Pencere Kolu üretimine başlamıştır. 2017’de geniş üretim yelpazesine Eloksal Kaplama ile Kapı ve Pencere Kolu üretimini ekleyen Kaya-Pen günümüzde çevreye duyarlı ve yenilikçi ürünler tasarlamayı sürdürmektedir.

Kapı ve Pencere Kolları, PVC Kapı Kolları, Ahşap Oda Kapı Kolları, Alüminyum Profil Kolları, Alüminyum Sürme Kapı Kolları, Hebe-Schiebe Sürme Kapı Kolları, Alüminyum Köşe Bağlantı Parçaları, Menteşeler, Orta Kayıt Bağlantı Takozları, İspanyolet Karşılıkları üretmektedir.

Kurulduğu günden bugüne dünya standartlarındaki hizmet anlayışını ve kalitesini koruyan ve satış sonrası müşteri hizmetleriyle de sürdüren Kaya-Pen 50’den fazla bayisiyle tüketiciye Türkiye’nin her yerinde kolay erişim imkânı sunmaktadır. Yurt içinde ücretsiz olarak kargo ve kamyon seçenekleriyle her yere ve yurt dışında 30’dan fazla ülkeye hem toptan hem perakende olmak üzere adrese teslimat yapmaktadır. 

Yaptığı yatırımlarla ülkemize değer katan, ülkemizin gelişimi ve ekonomisine katkı sağlayan, dünyada marka bilinirliği yüksek olan bir firma olmayı hedefleyen Kaya-Pen teknolojik gelişmeleri günü gününe takip etmek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak adına AR-GE departmanını kurmuştur. Bunun yanı sıra çevreye duyarlı, yenilikçi,  sürdürülebilir, dayanıklı ve kaliteli üretim yapan son teknoloji Kaya-Pen üretim tesislerinde Kalıphane, Alüminyum Döküm, Zamak Metal Enjeksiyon, Plastik Enjeksiyon, Preshane, Eloksal Kaplama, Elektrostatik Toz Boya Hatları, Kromatlama Tesisi ve Çinko Kaplama Tesisi de bulunmaktadır.

Yeni yatırımlarına devam eden Kaya-Pen 2025 sonuna kadar 35.000 m2 kapalı, 40.000 m2 toplam alanda üretim yapmayı hedeflemektedir.

Giriş Kalite Kontrol, Üretim Ara Kontrolleri ve Ürün Son Kontrollerini yaparak üretimini kontrol altında tutmaktadır. Bünyesinde bulunan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve EN 1906 ve EN 13126-3 Ürün Kalite Sertifikaları ile ürünlerini güvence altına almaktadır.